Po co robi się przegląd wentylacji w mieszkaniu

 

Przegląd wentylacji mieszkania przeprowadzany jest w celu zapewnienia, że Twój dom ma odpowiednią ilość świeżego powietrza, co skutkuje zdrowszym powietrzem w pomieszczeniach. Świeże powietrze zapewnia, że nie musisz się martwić o możliwość powstawania pleśni lub grzybów z wilgotnego środowiska życia, co może być szkodliwe dla zdrowia, nie wspominając o uszkodzeniu mebli i innych powierzchni.

Przegląd wentylacji w mieszkaniu

Im więcej powietrza wchodzi i wychodzi z domu, tym mniej wilgoci zatrzyma się w środku, pozwalając Ci łatwiej oddychać, a także utrzymać czystość na dłużej. Przegląd wentylacji domowej określi, czy Twój dom jest właściwie wentylowany, a jeśli nie, to jaki rodzaj systemu będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Może być potrzebny prosty wentylator wyciągowy lub system wentylacji całego domu zainstalowany w celu uzyskania przepływu powietrza. Przegląd wentylacji mieszkaniowej może pomóc określić, czy Twój dom ma wystarczający przepływ powietrza i czy jest odpowiednio konserwowany. Jeśli twój system jest starzejący się lub uszkodzony, będziemy mogli polecić odpowiedni typ sprzętu dla twoich potrzeb.

Inspekcja podczas przeglądu wentylacji w mieszkaniu

Przegląd obejmuje wizualną inspekcję wentylacji Twojego domu wraz z oceną jej obecnego stanu. Otrzymasz zalecenia, jakie ulepszenia można wprowadzić do systemu i ile to będzie kosztować. Przegląd obejmie szczegółową inspekcję systemu wentylacyjnego Twojego domu, jak również wszelkich kanałów, które mogą wymagać naprawy. Obejmiemy również instalację nowych wentylatorów wyciągowych i otworów wentylacyjnych tam, gdzie to konieczne utrzymując Twój dom bezpiecznym i zdrowym przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Profesjonalny technik HVAC przeprowadzi kontrolę systemu wentylacyjnego i dokona wszelkich niezbędnych napraw. Przeprowadzi również dokładne czyszczenie wszystkich elementów, w tym cewek i silników dmuchaw.

Sprawność systemów podczas przeglądu wentylacji w mieszkaniu

Jeśli Twój system HVAC jest starszy niż 10 lat, może to być czas na pełną inspekcję. Profesjonalista sprawdzi wszystkie części systemu wentylacyjnego, w tym przewody doprowadzające powietrze z zewnątrz oraz sam piec lub urządzenie chłodzące. Sprawdzi również, czy nie ma żadnych oznak uszkodzenia lub zużycia, które mogłyby wpłynąć na jego wydajność lub bezpieczeństwo. Przegląd wentylacji to metoda stosowana do analizy, czy Twój obecny system spełnia minimalne wymagania dla Twojego mieszkania.