Kompleksy witaminowe

Witaminy stanowią essentiale, czyli elementy, które musimy dostarczyć organizmowi, bo sam nie jest w stanie ich wytworzyć. Możemy to robić poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów, ale również poprzez suplementację witaminową. Jak wiemy, wiele osób spożywa różne pokarmy, które w wyniku przetworzenia mogą zatracić swoją wartość odżywczą i trudno jest jeść takie produkty przez cały czas, aby uzupełniać witaminy. Dlatego też warto sięgnąć po kompleksy witaminowe, które mogą nam pomóc w utrzymaniu właściwego poziomu witamin w organizmie i przeciwdziałają wielu chorobom. Warto bliżej przyjrzeć się pozytywom wynikającym z zażywania kompleksu witamin z grupy B.

B-Complex

Niezwykle ważne są witaminy B6 i B12, które budują krew i przyspieszają jej krążenie. Wspomagają procesy trawienne i wpływają na metabolizm. W znacznym stopniu poprawiają stan włosów i paznokci. Aby utrzymać prawidłowy stan krwi, konieczne jest przyjmowanie witamin z tej grupy nie mniej niż 2 razy w tygodniu. Witamina B12 bierze udział w wytwarzaniu krwi, witamina B6 wpływa na metabolizm białek i tłuszczów. Żeby poprawić przyswajalność witamin, można pić sok pomidorowy lub świeżo wyciśnięty sok z kapusty. W skład kompleksu witaminowego solgar dostępnego pod adresem: https://www.santulan.eu/B-Complex-100-100-kaps–p7015, wchodzą:

  • Witamina B2 (ryboflawina)
  • Witamina B3 (niacyna)
  • Witamina B5 (kwas pantotenowy)
  • Witamina B6 (pirydoksyna)
  • Witamina B9 (kwas foliowy)
  • Witamina B12

Właściwości witaminy B6

Witamina B6 jest obecna w przeciwutleniaczach, które zapobiegają utlenianiu krwi. Witamina B6 jest również ważna w produkcji krwi i syntezie białek. Witamina B6 jest również ważna dla zdrowia kości i mózgu. Witamina B6 pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej i pomaga w produkcji kwasu żołądkowego. Witamina B6 pomaga w tworzeniu nowych komórek i wpływa na układ nerwowy. Witamina B6 jest wykorzystywana przez organizm do produkcji czerwonych krwinek i komórek nerwowych. Witamina B6 jest również ważna dla zdrowia skóry.

Witamina B12

Witamina b12 jest witaminą bardzo ważną dla naszego organizmu, jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, ale też jest ona ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz krwionośnego. Witamina b12 wpływa też na prawidłowy metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowej wartości wapnia w kościach i dziąsłach, ponadto wpływa ona na prawidłowy stan krwinek czerwonych i bierze udział w produkcji kwasu foliowego.