Kompaktowe magnesy neodymowe płytkowe

Magnesy płytkowe neodymowy są rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymowy, żelaza i boru. Magnesy te są niezwykle silne dla ich wielkości i są używane w różnych zastosowaniach, od trzymania papierów po drzwi lodówki, po zasilanie silników elektrycznych. Magnesy płytowe są wytwarzane przez najpierw utworzenie formy pożądanego kształtu, a następnie wlewając stopioną mieszaninę stopu neodymowy. Po ostygnięciu i stwardnianiu stopu jest przecinany lub uziemiony w pożądanym kształcie.

Magnesy neodymowe płytkowe są używane do produkcji elektroniki

Siła magnesu neodymowy jest mierzona w wytrzymałości pola magnetycznego, czyli siła wywierana przez magnes na obiekt magnetyczny. Magnesy neodymowe płytkowe są często używane w elektronice. Jednostką miarową jest Gauss. Im wyższa ocena Gaussa, tym silniejszy magnes. Magnesy neodymowe są oceniane w dowolnym miejscu od 24 000 Gauss do 48 000 Gaussa. Dla porównania pole magnetyczne Ziemi wynosi około 0,5 Gaussa.

Siła magnesów neodymowych płytkowych

Tak więc magnes neodymowy jest około 50 000 razy silniejszy niż pole magnetyczne Ziemi. Najczęstszym zastosowaniem magnesów neodymowych są silniki elektryczne. Te magnesy są używane, ponieważ mogą stworzyć bardzo silne pole magnetyczne o bardzo małej masie lub rozmiarze. To sprawia, że ​​idealnie nadają się do użytku w silnikach elektrycznych, które muszą być tak lekkie i małe, jak to możliwe, a jednocześnie są wystarczająco mocne, aby obrócić silnik.

Magnesy neodymowe płytkowe w głośnikach

Magnesy neodymowe są również stosowane w głośnikach i słuchawkach. Magnes pomaga przekształcić energię elektryczną w fale dźwiękowe. Innym powszechnym zastosowaniem magnesów neodymowych są maszyny do obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI). Maszyny te wykorzystują mocne pola magnetyczne do robienia zdjęć wnętrza twojego ciała. Magnesy neodymowe w maszynach MRI są jednymi z najsilniejszych magnesów na świecie. Jeśli kiedykolwiek widziałeś zabawkę „magnetyczną lewitację”, prawdopodobnie zastosowano magnes neodymowy. Ten typ magnesu może unosić się w powietrzu, ponieważ pole magnetyczne jest tak silne, że odpycha siły grawitacji.

Niebezpieczne magnesy neodymowe płytkowe

Jednak magnesy neodymowe nie są pozbawione ich niebezpieczeństw. Jeśli dwa magnesy neodymowe są zebrane zbyt szybko, mogą one rozbić lub eksplodować. Magnesy płytkowe neodymowy to potężne magnesy trwałe wykonane ze stopu neodymowy, żelaza i boru. Magnesy te są używane w różnych zastosowaniach, w tym silnikach elektrycznych, generatorach, turbinach wiatrowych, maszynach MRI i głośnikach. Magnesy płytkowe neodymowy są wytwarzane przez połączenie pierwiastków neodymowy, żelaza i boru w celu stworzenia stopu. Magnesy neodymowe są rodzajem magnesu ziem rzadkich wykonanych ze stopu neodymowy, żelaza i boru.