Czy kask motocyklowy retro jest bezpieczny?

Czy kask motocyklowy retro jest bezpieczny?

Retro kaski motocyklowe – bezpieczne czy nie?

Przywróć swój styl, korzystając z bezpiecznych rozwiązań

Kaski motocyklowe zapewniają ochronę przed urazami, ale czy kask motocyklowy retro jest równie bezpieczny co współczesny, robiący wrażenie sprzet? Przyglądając się naszej tabeli poniżej każdy będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

typ kasku technologia certyfikacja
Współcześnie Wysoce wytrzymały materiał wybierany najczęsciej po potwierdzonym badaniu bezpieczeństwa CERT
Retro Klasyczny styl kasku wyprodukowany z mniejszą ilością badań brak certyfikacji

Pomimo atrakcyjności estetycznej kasku motocyklowego retro, z pewnością zdecydujemy się na kask współczesny, który oparty jest na wysokiej jakości materiałach, skrupulatnych badaniach, przetestowanym w obiektywny sposób i zatwierdzonym przez certyfikat CERT. Kaski motocyklowe nie muszą wyglądać zwyczajnie! Szerokie spektrum styli, marek i opcji kolorystycznych oznacza, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kaski motocyklowe retro – czy są bezpieczne?

Bez względu na to, czy jeździsz klasycznym motocyklem, starej generacji skuterem czy nowoczesnym motocyklem, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że jednym z najważniejszych elementów każdego umundurowania motocyklowego jest kask motocyklowy. W połączeniu z odpowiednią odzieżą motocyklową wyposażenie te zapewnia kierowcom bezpieczeństwo i ochronę na drodze. Kiedy więc przychodzi do wyboru kasku, czy kask retro może zapewnić potrzebną ochronę?

Najlepiej jest starannie przemyśleć wszystkie potencjalne zalety i wady kasku przed podjęciem decyzji. Poniżej omówimy pokrótce kluczowe rozważania spośród następujących obszarów:

  • Bezpieczeństwo
  • Komfort
  • Design

Bezpieczeństwo

Wszystkie kaski muszą sprostać ustalonym normom bezpieczeństwa, aby stanowiły ważny element umundurowania każdego motocyklisty. Podobnie jak nowoczesne kaski, kaski motocyklowe retro mogą również posiadać atest który zapewnia im odpowiedni poziom ochrony głowy. Mimo to, każdy kask motocyklowy, czy stary czy nowy, traci swoje właściwości bezpieczeństwa po upływie pewnego okresu użytkowania. W związku z tym ważne jest, aby zakupić kask od zaufanego producenta, który wyda instrukcję dotyczącą okresu ich wytrzymałości.

Kategoria Kasku Okres Wytrzymałości (w latach)
Retro 5
Eksploatacyjny 3 – 8

Czy kask motocyklowy retro jest bezpieczny?

Najważniejsze decyzje dotyczące bezpieczeństwa

Kask motocyklowy to centrum wszelkich zabezpieczeń i personel lub zespoły bezpieczeństwa starają się, aby użytkownicy motocykli podczas jazdy byli jak najbardziej bezpieczni. Kaski motocyklowe są odpowiedzialne za bezpieczeństwo głowy i twarzy użytkownika motocykla. Jest wiele rodzajów kasków motocyklowych, takich jak kask pełny, integralny, półtwardy, który bardziej skupia się na komforcie i stylizacji, jak również na kaski motocyklowe retro. Wszystkie te rodzaje posiadają różne technologie i czujniki, które zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkownikom motocykli. Studia dowodzą, że noszenie kasków motocyklowych chroni głowę użytkownika w 68-85% wypadków, w zależności od rodzaju kasku. Istnieją trzy etapy CE, które określają wymogi bezpieczeństwa, w tym wzmocnienie mocowań, wytrzymałość materiału i wytrzymałość na wstrząsy, wszystkie te trzy cechy kasków motocyklowych bardzo się od siebie różnią. Co do kasku retro, który jest droższy od większości przemysłu motocyklowego, jest naprawdę bezpieczny, jeśli został wyprodukowany według surowych wymogów?

Rodzaje kasków motocyklowych retro i ich bezpieczeństwo

Tabela poniżej przedstawia przykłady kasków motocyklowych retro, ich cechy i bezpieczeństwo:

Rodzaj Cechy Bezpieczeństwo
Kask retro Full Face Cienka warstwa skorupy z wytrzymałego tworzywa sztucznego, która to przepuszcza powietrze i skutecznie ochrania głowę. Dobre ochrona i komfort użytkownika.
Kask retro motocrosowy Doskonała wentylacja zapewniająca maksymalny komfort podczas jazdy. Lekka konstrukcja kasku sprawia, że nawet przy bardzo szybkich prędkościach głowa jest skutecznie chroniona.
Kask otwarty/otwarty kask retro Doskonały wygląd i wygodny kształt. Wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe. Kask ten jest lekki i wysoce wytrzymały, aby chronić głowę i twarz użytkowników.

Kaski retro są często wybierane ze względu na ich szeroki wybór kolorystyczny i trwałość. Wszystkie te kaski oferują wyrafinowaną ochronę głowy, okularów i twarzy podczas jazdy motocyklem. Chociaż wszystkie te kaski są wykonane z wysokiej jakości materiałów, muszą być wyprodukowane według surowych wymogów, aby zapewnić kombulsyjne cech bezpieczeństwa. Muszą też spełniać najwyższe normy dotyczące jakości, jak również być certyfikowane przez różne jednostki certyfikujące. Ponadto, istnieje wiele innych czynników, na które należy zwrócić uwagę, takich jak grubość wyściółki i dostosowanie do twarzy użytkownika.Jeśli zastanawiasz się, czy nowoczesne kaski retro są bezpieczne – odpowiedź znajdziesz tutaj: https://www.19eightyfive.pl/kask-motocyklowy-dmd-vintage.